Osada Mekyňovci

  Menšia, avšak malebná osada sa nachádza pod vrchom Čupeľ s nadmorskou výškou 504 metrov. Prístup do osady zvládne i bežné auto, väčšinu trasy tvorí asfaltová cesta, turistická trasa do osady nevedie. Neďaleká osada sú Prpovci, vzdialená cca 320 metrov. Odvážnejší sa môžu vydať až do osady Belajky v katastri obce Ochodnica. Táto túra predstavuje cca 1,7 kilometra. Na prístup do dvoch spomínaných osád je už potrebné použiť terénne auto, prípadne sa odhodlať na pešiu turistiku. O osade Belajky nad obcou Ochodnica sa viac dočítate tu: /osadami-kysúc/ochodnica.   

Prístup do osady: nenáročný.
Nadmorská výška osady: cca 490 m n. m., zdroj: mapy.cz.
  GPS osady: 49.366947, 18.811442.
Rok vytvorenia fotoalbumu: 2022.

Osada Prpovci

  Menšia osada sa nachádza nad obcou Dunajov, prístup do nej je nenáročný, turistická trasa chýba. Autom je možné dopraviť sa až do susednej osady; Mekyňovci. Osady Mekyňovci a Prpovci sú od seba vzdialené cca 320 metrov.
  Od Prpov vedie chodník do osady Belajky v katastri obce Ochodnica. Vzdialenosť medzi týmito osadami je cca: 1,3 kilometra, trasa vedie cez lúky s peknými výhľadmi na okolité kopce a krajinu. O osade Belajky nad obcou Ochodnica sa viac dočítate tu: /osadami-kysúc/ochodnica.   

Alternatívny názov osady: U Prpov.
Prístup do osady:
nenáročný.
Začiatok trasy, meranie od: osada Mekyňovci.
Dĺžka trasy: cca 440 m, zdroj: mapy.cz.
Prevýšenie trasy: cca 29 m, zdroj: mapy.cz.
Nadmorská výška osady: cca 510 m n. m., zdroj: mapy.cz.
  GPS osady: 49.365446, 18.807070.
Znázornenie trasy na mapy.cz: https://sk.mapy.cz/s/nuheseroja.
Rok vytvorenia fotoalbumu: 2022.