Osada Mojovci

  Osada Mojovci je prístupná z centra obce Čierne, cesta je asfaltová a k odbočke do osady vedie i Kysucká cyklomagistrála. Cyklotrasa Vás zároveň prevedie nižšie položenou osadou Benčíkovci. Vďaka povrchu miestnej komunikácie je teda osada ľahko prístupná i autom, spočiatku má stúpajúce tempo. Od autobusovej zastávky predstavuje pešia turistika vzdialenosť cca 650 metrov.
  Osada Mojovci susedí s osadou Slivkovci, vzdialenosť medzi nimi je cca 100 metrov. Obe osady stoja na rovine, obklopené kopcami Poľana (623 m n.m.) a Mojov grúň (694 m n. m.). Z osady sú nádherné výhľady do širokého okolia, využívaná je na rekreáciu i trvalé bývanie.  

Prístup do osady: nenáročný, prístup možný i autom.
Začiatok trasy, meranie od: autobusová zastávka Čierne, pod úpravňou vody. 
Dĺžka trasy: cca 650 m, zdroj: mapy.cz.
Prevýšenie trasy: cca 88 m, zdroj: mapy.cz.
Nadmorská výška osady: cca 600 m n. m., zdroj: mapy.cz.   
GPS osady:
49.499920, 18.861315.
Znázornenie trasy na mapy.cz: https://sk.mapy.cz/s/jehuhehasu.
Rok vytvorenia fotoalbumu: 2022.

Osada Slivkovci

 Osada Slivkovci je prístupná z centra obce Čierne, cesta je asfaltová a k odbočke do osady vedie i Kysucká cyklomagistrála. Cyklotrasa Vás zároveň prevedie nižšie položenou osadou Benčíkovci. Vďaka povrchu miestnej komunikácie je teda osada ľahko prístupná i autom, spočiatku má stúpajúce tempo. Od autobusovej zastávky predstavuje pešia turistika vzdialenosť cca 919 metrov.
  Osada Slivkovci susedí s osadou Mojovci, vzdialenosť medzi nimi je cca 100 metrov. Obe osady stoja na rovine, obklopené kopcami Poľana (623 m n.m.) a Mojov grúň (694 m n. m.). Z osady sú nádherné výhľady do širokého okolia. Osada sa využíva na rekreáciu i trvalé bývanie, nájdu sa tu i zaujímavé objekty.   

Prístup do osady: nenáročný, prístup možný i autom.
Začiatok trasy, meranie od: autobusová zastávka Čierne, pod úpravňou vody.
Dĺžka trasy: cca 919 m, zdroj: mapy.cz.
Prevýšenie trasy: cca 94 m, zdroj: mapy.cz.
Nadmorská výška osady: cca 611 m n. m., zdroj: mapy.cz.  
GPS osady:
49.500517, 18.865508.
Znázornenie trasy na mapy.cz: https://sk.mapy.cz/s/dufanupuca.
Rok vytvorenia fotoalbumu: 2022.