Obraz Immaculaty, Horný Vadičov

  V Kostole sv. Mikuláša v Hornom Vadičove sa nachádza obraz od významného umelca Jozefa Božetecha Klemensa. Vznik obrazu sa datuje do roku 1863 a zobrazuje Nepoškvrnenú Pannu Máriu, ktorá je odetá do ružových šiat a modrého plášťa. Postava Panny Márie stojí na polmesiaci a oblaku. Pod jej nohami sú dvaja anjeli, jeden drží ľaliu, druhý palmový list.
  Pojem Immaculata vychádza v latinského jazyka a znamená; nepoškvrnený/ nepoškvrnená. Obraz nájdeme na chóre, kde za orgánom tvorí súčasť menšieho oltára.
  Nezabudnite si pozrieť prehľadnú mapu kysuckých lokalít, ktorá sa nachádza na vrchu tejto stránky. Vďaka mape ľahko nájdete ďalšie zaujímavé lokality v okolí, stačí kliknúť na odkaz v modrom poli a zobrazí sa Vám spomínaná mapa s kysuckými lokalitami.

Zdroj informácií: Kysucká knižnica v Čadci. Objavujeme sakrálnu tvorbu Jozefa Božetecha Klemensa. Power Point prezentácia. https://staryweb.hornyvadicov.sk/institucie-v-obci/cirkev-v-obci/. https://www.osobnosti.sk/osobnost/jozef-bozetech-klemens-1180.

Prístup na lokalitu: nenáročný.
GPS lokality: 49.264008, 18.878712.
Rok vytvorenia fotoalbumu: 2023.